Sumida Corporation CDEP1810NP-8R2MC-333
CDEP1810NP-8R2MC-333 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP1810NP-8R2MC-333
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 19.5A 2.42 MOHM
Datasheet Download
CDEP1810NP-8R2MC-333.pdf
Availability of CDEP1810NP-8R2MC-333
QUANTITY
CDEP1810NP-8R2MC-333 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP1810NP-8R2MC-333
Internal Part NumberEIS-CDEP1810NP-8R2MC-333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP1810
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±20%
Current Rating19.5A
Current - Saturation10.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.42 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.598" L x 0.598" W (22.00mm x 18.80mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP1810NP-8R2MC-333
Related LinksCDEP1810NP, CDEP1810NP-8R2MC-333 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP1810NP-8R2MC-333 Details Description
Related parts for CDEP1810NP-8R2MC-333
ADM16T/AE16G/ADM16T datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SC70 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 85TFLGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.650" 3/5MM 2L datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 192KB FLASH 64MHZ 64LQFP datasheet.pdf
CAP POLYMER 1800UF 20% 4V T/H datasheet.pdf