Sumida Corporation CDH115NP-331KC
CDH115NP-331KC picture photo
Mfg. Part Number
CDH115NP-331KC
Brief Description
FIXED IND 330UH 530MA 840 MOHM
Datasheet Download
CDH115NP-331KC.pdf
Availability of CDH115NP-331KC
QUANTITY
CDH115NP-331KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH115NP-331KC
Internal Part NumberEIS-CDH115NP-331KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH115
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating530mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH115NP-331KC
Related LinksCDH115N, CDH115NP-331KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH115NP-331KC Details Description
Related parts for CDH115NP-331KC
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONSOLE ALUM 10.18"L X 7.48"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3% SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
BOARD TOOL ASSY datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1.50 X 6" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf