Sumida Corporation CDH38D09NP-1R5MC
CDH38D09NP-1R5MC picture photo
Mfg. Part Number
CDH38D09NP-1R5MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.25A 160 MOHM
Datasheet Download
CDH38D09NP-1R5MC.pdf
Availability of CDH38D09NP-1R5MC
QUANTITY
CDH38D09NP-1R5MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH38D09NP-1R5MC
Internal Part NumberEIS-CDH38D09NP-1R5MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH38D09
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating1.25A
Current - Saturation1.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH38D09NP-1R5MC
Related LinksCDH38D09, CDH38D09NP-1R5MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH38D09NP-1R5MC Details Description
Related parts for CDH38D09NP-1R5MC
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SPC MAT 350MM X 1650MM 5M CABLE datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
DETECTOR SUBMINIATURE T 3/4 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CLASS II DESKTOP 48V 30W datasheet.pdf