Sumida Corporation CDH53-150KC
CDH53-150KC picture photo
Mfg. Part Number
CDH53-150KC
Brief Description
FIXED IND 15UH 1A 250 MOHM SMD
Datasheet Download
CDH53-150KC.pdf
Availability of CDH53-150KC
QUANTITY
CDH53-150KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH53-150KC
Internal Part NumberEIS-CDH53-150KC
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH53-150KC
Related LinksCDH53, CDH53-150KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH53-150KC Details Description
Related parts for CDH53-150KC
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1CH 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN POWER SOT443A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE D 36POS datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 2W datasheet.pdf