Sumida Corporation CDH53-220KC
CDH53-220KC picture photo
Mfg. Part Number
CDH53-220KC
Brief Description
FIXED IND 22UH 800MA 390 MOHM
Datasheet Download
CDH53-220KC.pdf
Availability of CDH53-220KC
QUANTITY
CDH53-220KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH53-220KC
Internal Part NumberEIS-CDH53-220KC
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)390 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH53-220KC
Related LinksCDH53, CDH53-220KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH53-220KC Details Description
Related parts for CDH53-220KC
FIXED IND 33NH 300MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 14POS datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2 CELL C datasheet.pdf
CABLE CONNECTOR PG-29 12-10AWG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 20A 100W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 1W DO216 datasheet.pdf