Sumida Corporation CDH53-330KC
CDH53-330KC picture photo
Mfg. Part Number
CDH53-330KC
Brief Description
FIXED IND 33UH 670MA 490 MOHM
Datasheet Download
CDH53-330KC.pdf
Availability of CDH53-330KC
QUANTITY
CDH53-330KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH53-330KC
Internal Part NumberEIS-CDH53-330KC
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating670mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)490 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH53-330KC
Related LinksCDH53, CDH53-330KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH53-330KC Details Description
Related parts for CDH53-330KC
CONN BASE SIDE ENTRY SZ5 PG21 datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 44POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf