Sumida Corporation CDH63NP-2R0MC
CDH63NP-2R0MC picture photo
Mfg. Part Number
CDH63NP-2R0MC
Brief Description
FIXED IND 2UH 2.3A 51 MOHM SMD
Datasheet Download
CDH63NP-2R0MC.pdf
Availability of CDH63NP-2R0MC
QUANTITY
CDH63NP-2R0MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH63NP-2R0MC
Internal Part NumberEIS-CDH63NP-2R0MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH63
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance2µH
Tolerance±20%
Current Rating2.3A
Current - Saturation2.6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)51 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH63NP-2R0MC
Related LinksCDH63N, CDH63NP-2R0MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH63NP-2R0MC Details Description
Related parts for CDH63NP-2R0MC
JFET N-CH 40V 350MW SOT23 datasheet.pdf
RES 0.43 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT LIMIT SWITCH 8-DFN datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
MICRO-TIM CONTACT EDS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH datasheet.pdf
RES 115.4 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO-220AA datasheet.pdf
SPDT PUSHBUTTON SPDT 16A 250V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
1500UF 350V 45X70MM 85C 10000H datasheet.pdf