Sumida Corporation CDH74NP-150LC
CDH74NP-150LC picture photo
Mfg. Part Number
CDH74NP-150LC
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.1A 83 MOHM SMD
Datasheet Download
CDH74NP-150LC.pdf
Availability of CDH74NP-150LC
QUANTITY
CDH74NP-150LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH74NP-150LC
Internal Part NumberEIS-CDH74NP-150LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH74
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±15%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH74NP-150LC
Related LinksCDH74N, CDH74NP-150LC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH74NP-150LC Details Description
Related parts for CDH74NP-150LC
IC OPAMP GP 4MHZ 8DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
GUIDE BUSH FOR ST I/O datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.976 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
150UF 10V 14,3X7,6X8,2MM 105C 20 datasheet.pdf