Sumida Corporation CDH74NP-150LC
CDH74NP-150LC picture photo
Mfg. Part Number
CDH74NP-150LC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.1A 83 MOHM SMD
Datasheet Download
CDH74NP-150LC.pdf
Availability of CDH74NP-150LC
QUANTITY
CDH74NP-150LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH74NP-150LC
Internal Part NumberEIS-CDH74NP-150LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH74
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±15%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH74NP-150LC
Related LinksCDH74N, CDH74NP-150LC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH74NP-150LC Details Description
Related parts for CDH74NP-150LC
FIXED IND 33UH 2.1A 101.2 MOHM datasheet.pdf