Microsemi Commercial Components CDLL4100
CDLL4100 picture photo
Mfg. Part Number
CDLL4100
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AB
Datasheet Download
CDLL4100.pdf
Availability of CDLL4100
QUANTITY
CDLL4100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDLL4100
Internal Part NumberEIS-CDLL4100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingBulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 5.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 200mA
Operating Temperature*
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-213AB, MELF
Supplier Device PackageDO-213AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDLL4100
Related LinksCDLL, CDLL4100 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
CDLL4100 Details Description
Related parts for CDLL4100
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 24-QFN datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1A DL SYNC 10WDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 130K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 174POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 0.09A .250 QC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 7C SHLD 600V datasheet.pdf