Sumida Corporation CDPH28D11FNP-100MC
CDPH28D11FNP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CDPH28D11FNP-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 760MA 408 MOHM
Datasheet Download
CDPH28D11FNP-100MC.pdf
Availability of CDPH28D11FNP-100MC
QUANTITY
CDPH28D11FNP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDPH28D11FNP-100MC
Internal Part NumberEIS-CDPH28D11FNP-100MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDPH
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating760mA
Current - Saturation650mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)408 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDPH28D11FNP-100MC
Related LinksCDPH28D11, CDPH28D11FNP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDPH28D11FNP-100MC Details Description
Related parts for CDPH28D11FNP-100MC
IC HOTSWAP CTRLR 1A NEG 8-SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC TRIAX datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR PEGS 30AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
0.875IN 16-18 GAUGE 1/4-20 THREA datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf