Sumida Corporation CDPH45D13FHF-100MC
CDPH45D13FHF-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CDPH45D13FHF-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.1A 264 MOHM SMD
Datasheet Download
CDPH45D13FHF-100MC.pdf
Availability of CDPH45D13FHF-100MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDPH45D13FHF-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDPH45D13FHF-100MC
Internal Part NumberEIS-CDPH45D13FHF-100MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDPH
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.04A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)264 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDPH45D13FHF-100MC
Related LinksCDPH45D13, CDPH45D13FHF-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDPH45D13FHF-100MC Details Description
Related parts for CDPH45D13FHF-100MC
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 1.5A TO-220 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf