Sumida Corporation CDPH45D13FHF-1R0NC
CDPH45D13FHF-1R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDPH45D13FHF-1R0NC
Brief Description
FIXED IND 1UH 2.45A 53 MOHM SMD
Datasheet Download
CDPH45D13FHF-1R0NC.pdf
Availability of CDPH45D13FHF-1R0NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDPH45D13FHF-1R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDPH45D13FHF-1R0NC
Internal Part NumberEIS-CDPH45D13FHF-1R0NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDPH
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating2.45A
Current - Saturation3.12A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)53 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDPH45D13FHF-1R0NC
Related LinksCDPH45D13, CDPH45D13FHF-1R0NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDPH45D13FHF-1R0NC Details Description
Related parts for CDPH45D13FHF-1R0NC
CAP FILM 0.015UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
GDT 150V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PRES 29PSI GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 30POS THRUHL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf