Vishay/Vitramon CDR01BP101BKZMAT
CDR01BP101BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP101BKZMAT
Brief Description
CAP CER 100PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP101BKZMAT.pdf
Availability of CDR01BP101BKZMAT
QUANTITY
CDR01BP101BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP101BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP101BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP101BKZMAT
Related LinksCDR01BP1, CDR01BP101BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP101BKZMAT Details Description
Related parts for CDR01BP101BKZMAT
AC/DC CONVERTER 24V 55W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LIMIT SWITCH SPDTX2 4A 28VDC datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 102MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
BLZP 5.08/20/270F SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf