Vishay/Vitramon CDR01BP101BKZRAT
CDR01BP101BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP101BKZRAT
Brief Description
CAP CER 100PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP101BKZRAT.pdf
Availability of CDR01BP101BKZRAT
QUANTITY
CDR01BP101BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP101BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP101BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP101BKZRAT
Related LinksCDR01BP1, CDR01BP101BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP101BKZRAT Details Description
Related parts for CDR01BP101BKZRAT
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED 2MM 24V RT ANGLE RED PCMNT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
GSKT FAB/FOAM 3.8X457.2MM DSHAPE datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS WIDEB -110V 60QFN datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OD 6DFN datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 84POS SMD GOLD datasheet.pdf