Vishay/Vitramon CDR01BP121BKZMAT
CDR01BP121BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP121BKZMAT
Brief Description
CAP CER 120PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP121BKZMAT.pdf
Availability of CDR01BP121BKZMAT
QUANTITY
CDR01BP121BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP121BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP121BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP121BKZMAT
Related LinksCDR01BP1, CDR01BP121BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP121BKZMAT Details Description
Related parts for CDR01BP121BKZMAT
CAP MICA 1PF 0.5PF 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 18 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
GAUGE IN-LINE LOW PRESSURE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf