Vishay/Vitramon CDR01BP180BJZRAT
CDR01BP180BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP180BJZRAT
Brief Description
CAP CER 18PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP180BJZRAT.pdf
Availability of CDR01BP180BJZRAT
QUANTITY
CDR01BP180BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP180BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP180BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP180BJZRAT
Related LinksCDR01BP1, CDR01BP180BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP180BJZRAT Details Description
Related parts for CDR01BP180BJZRAT
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 215MA SOT23 datasheet.pdf
IC 10-BIT PCI BUS SW 24-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 9COND BLACK 164' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf