Vishay/Vitramon CDR01BP181BJZPAT
CDR01BP181BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP181BJZPAT
Brief Description
CAP CER 180PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP181BJZPAT.pdf
Availability of CDR01BP181BJZPAT
QUANTITY
CDR01BP181BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP181BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP181BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP181BJZPAT
Related LinksCDR01BP1, CDR01BP181BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP181BJZPAT Details Description
Related parts for CDR01BP181BJZPAT
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
22P MTA100 CONN GREEN LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 453K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 60V/50V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 510 OHM 14SOIC datasheet.pdf