Vishay/Vitramon CDR01BP820BJZSAT
CDR01BP820BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP820BJZSAT
Brief Description
CAP CER 82PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP820BJZSAT.pdf
Availability of CDR01BP820BJZSAT
QUANTITY
CDR01BP820BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP820BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP820BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP820BJZSAT
Related LinksCDR01BP8, CDR01BP820BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP820BJZSAT Details Description
Related parts for CDR01BP820BJZSAT
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO262 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 352 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf