Vishay/Vitramon CDR01BX151BJZRAT
CDR01BX151BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX151BJZRAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 5% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX151BJZRAT.pdf
Availability of CDR01BX151BJZRAT
QUANTITY
CDR01BX151BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX151BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX151BJZRAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX151BJZRAT
Related LinksCDR01BX1, CDR01BX151BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX151BJZRAT Details Description
Related parts for CDR01BX151BJZRAT
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC SMART CARD 4K EEPROM PLLMC datasheet.pdf
IC 8051 MCU 96K FLASH 32-QFP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV 7CH SPI 20SSOP datasheet.pdf
TV 6C 6#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf