Vishay/Vitramon CDR01BX222BKWSAT
CDR01BX222BKWSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX222BKWSAT
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V 10% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX222BKWSAT.pdf
Availability of CDR01BX222BKWSAT
QUANTITY
CDR01BX222BKWSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX222BKWSAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX222BKWSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX222BKWSAT
Related LinksCDR01BX2, CDR01BX222BKWSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX222BKWSAT Details Description
Related parts for CDR01BX222BKWSAT
TERMINAL BLOCK 3POS WEMID datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 18 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 160W datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
II CLEAN & FINISH DISC S ULF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH LIMIT HAZARDOUS LOCATION datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf