Vishay/Vitramon CDR01BX332BMZMAT
CDR01BX332BMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX332BMZMAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 20% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX332BMZMAT.pdf
Availability of CDR01BX332BMZMAT
QUANTITY
CDR01BX332BMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX332BMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX332BMZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX332BMZMAT
Related LinksCDR01BX3, CDR01BX332BMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX332BMZMAT Details Description
Related parts for CDR01BX332BMZMAT
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 13/16" datasheet.pdf
FUSE GLASS 40MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 125MA SOT23A-3 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 310VC P600 datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V JB 0402 datasheet.pdf