Vishay/Vitramon CDR01BX681BMZPAT
CDR01BX681BMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX681BMZPAT
Brief Description
CAP CER 680PF 100V 20% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX681BMZPAT.pdf
Availability of CDR01BX681BMZPAT
QUANTITY
CDR01BX681BMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX681BMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX681BMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX681BMZPAT
Related LinksCDR01BX6, CDR01BX681BMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX681BMZPAT Details Description
Related parts for CDR01BX681BMZPAT
BOOT FOR QUICK FIT .250" CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC DECODER 3 TO 8 LINE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 644 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
POT 20K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf