Vishay/Vitramon CDR03BP471BKZSAT
CDR03BP471BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR03BP471BKZSAT
Brief Description
CAP CER 470PF 100V 10% BP 1808
Datasheet Download
CDR03BP471BKZSAT.pdf
Availability of CDR03BP471BKZSAT
QUANTITY
CDR03BP471BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR03BP471BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR03BP471BKZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR03BP471BKZSAT
Related LinksCDR03BP4, CDR03BP471BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR03BP471BKZSAT Details Description
Related parts for CDR03BP471BKZSAT
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 250V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPST 11A 125V datasheet.pdf
LED BAY T-3 1/4 RED 630NM 28V datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf