Vishay/Vitramon CDR03BX153BMZSAT
CDR03BX153BMZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR03BX153BMZSAT
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V 20% BX 1808
Datasheet Download
CDR03BX153BMZSAT.pdf
Availability of CDR03BX153BMZSAT
QUANTITY
CDR03BX153BMZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR03BX153BMZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR03BX153BMZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR03BX153BMZSAT
Related LinksCDR03BX1, CDR03BX153BMZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR03BX153BMZSAT Details Description
Related parts for CDR03BX153BMZSAT
RES SMD 365K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 4A SLD TERM 250V datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2 TELE SLIDE 28V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 420POS GOLD datasheet.pdf