Vishay/Vitramon CDR03BX273BKZSAT
CDR03BX273BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR03BX273BKZSAT
Brief Description
CAP CER 0.027UF 100V 10% BX 1808
Datasheet Download
CDR03BX273BKZSAT.pdf
Availability of CDR03BX273BKZSAT
QUANTITY
CDR03BX273BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR03BX273BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR03BX273BKZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR03BX273BKZSAT
Related LinksCDR03BX2, CDR03BX273BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR03BX273BKZSAT Details Description
Related parts for CDR03BX273BKZSAT
XFRMR LAMINATED 300VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 40MA 1.25 OHM datasheet.pdf
SW ROTRY FIX LVR ROL SPDT 120V datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL BCD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 3/8" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
26500 3C 2#16 1#8 SKT RECP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 22UF 10V 10% X7R 1812 datasheet.pdf