Vishay/Vitramon CDR04BP152BJZSAT
CDR04BP152BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR04BP152BJZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR04BP152BJZSAT.pdf
Availability of CDR04BP152BJZSAT
QUANTITY
CDR04BP152BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR04BP152BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR04BP152BJZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR04
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR04BP152BJZSAT
Related LinksCDR04BP1, CDR04BP152BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR04BP152BJZSAT Details Description
Related parts for CDR04BP152BJZSAT
EXTRACTION TOOL ASSY datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 1:11 PLL LV 32-LQFP datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PLUNGER SPDT 10A datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A 2PWRFLEX datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CABLE 1 AXIS 0.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SURGE STOPPER W/DIODE 14DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf
PLUG INLINE 30PIN SLD CUP datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf