Vishay/Vitramon CDR04BP332BJZRAT
CDR04BP332BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR04BP332BJZRAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR04BP332BJZRAT.pdf
Availability of CDR04BP332BJZRAT
QUANTITY
CDR04BP332BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR04BP332BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR04BP332BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR04BP332BJZRAT
Related LinksCDR04BP3, CDR04BP332BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR04BP332BJZRAT Details Description
Related parts for CDR04BP332BJZRAT
CONN HEADER VERT 8POS .100 TIN datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
BOARD DEMO USB STARTER FOR DOGM datasheet.pdf
CAP FILM 0.41UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf