Sumida Corporation CDR10D48MNNP-180NC
CDR10D48MNNP-180NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR10D48MNNP-180NC
Brief Description
FIXED IND 18UH 3.2A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR10D48MNNP-180NC.pdf
Availability of CDR10D48MNNP-180NC
QUANTITY
CDR10D48MNNP-180NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR10D48MNNP-180NC
Internal Part NumberEIS-CDR10D48MNNP-180NC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR10D48MN
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±25%
Current Rating3.2A
Current - Saturation4.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR10D48MNNP-180NC
Related LinksCDR10D48M, CDR10D48MNNP-180NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR10D48MNNP-180NC Details Description
Related parts for CDR10D48MNNP-180NC
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 7/8" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIAC 600V 16A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
INSULATED KELVIN BATT CLIP BLK datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
STARG22 XT-E WW 12V C-TYPE datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
100UF 63V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf