Sumida Corporation CDR10D48MNNP-330NC
CDR10D48MNNP-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR10D48MNNP-330NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.1A 90 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR10D48MNNP-330NC.pdf
Availability of CDR10D48MNNP-330NC
QUANTITY
CDR10D48MNNP-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR10D48MNNP-330NC
Internal Part NumberEIS-CDR10D48MNNP-330NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR10D48MN
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±25%
Current Rating2.1A
Current - Saturation3.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR10D48MNNP-330NC
Related LinksCDR10D48M, CDR10D48MNNP-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR10D48MNNP-330NC Details Description
Related parts for CDR10D48MNNP-330NC
IC TXRX RS-232 5:3 5V LP 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP RFIC 2.9GHZ 5V SOT-363 datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-100 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 180A TO263-7 datasheet.pdf