Sumida Corporation CDR125-681MC
CDR125-681MC picture photo
Mfg. Part Number
CDR125-681MC
Brief Description
FIXED IND 680UH 400MA 1.78 OHM
Datasheet Download
CDR125-681MC.pdf
Availability of CDR125-681MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDR125-681MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR125-681MC
Internal Part NumberEIS-CDR125-681MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance-15%, +20%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.78 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant2.64MHz
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Height - Seated (Max)0.232" (5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR125-681MC
Related LinksCDR125, CDR125-681MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR125-681MC Details Description
Related parts for CDR125-681MC
CONN PC/104 KIT 104POS UNKEYED datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 5-15V IN MONO 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 BRASS 12MM datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf