Vishay/Vitramon CDR31BP101BKZPAT
CDR31BP101BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP101BKZPAT
Brief Description
CAP CER 100PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP101BKZPAT.pdf
Availability of CDR31BP101BKZPAT
QUANTITY
CDR31BP101BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP101BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP101BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP101BKZPAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP101BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP101BKZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP101BKZPAT
IC DAC LP DUAL 16-BIT 32-LQFP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 5M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
VARISTOR 670V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf