Vishay/Vitramon CDR31BP121BFZSAT
CDR31BP121BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP121BFZSAT
Brief Description
CAP CER 120PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP121BFZSAT.pdf
Availability of CDR31BP121BFZSAT
QUANTITY
CDR31BP121BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP121BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP121BFZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP121BFZSAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP121BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP121BFZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP121BFZSAT
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IGBT 1000V 50A 200W TO247AD datasheet.pdf
RES SMD 1.15 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 6.3A PCB datasheet.pdf
SLAD 180/42 B OG4.5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf