Vishay/Vitramon CDR31BP130BKZMAT
CDR31BP130BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP130BKZMAT
Brief Description
CAP CER 13PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP130BKZMAT.pdf
Availability of CDR31BP130BKZMAT
QUANTITY
CDR31BP130BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP130BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP130BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP130BKZMAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP130BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP130BKZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP130BKZMAT
TRANS PNP DARL 30V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
FILTER GUARD EMI 40MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf
VARISTOR 640V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC HEADPHONE NOISE-CANCEL 24QFN datasheet.pdf
IC SYST MON PMBUS 16CH 48TQFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf