Vishay/Vitramon CDR31BP151BKZRAT
CDR31BP151BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP151BKZRAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP151BKZRAT.pdf
Availability of CDR31BP151BKZRAT
QUANTITY
CDR31BP151BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP151BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP151BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP151BKZRAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP151BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP151BKZRAT Details Description
Related parts for CDR31BP151BKZRAT
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC RF FRONT-END DUAL-BAND 40-QFN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 55A DIRECTFET-MZ datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 370MA 115 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO213AA datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf