Vishay/Vitramon CDR31BP151BKZSAT
CDR31BP151BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP151BKZSAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP151BKZSAT.pdf
Availability of CDR31BP151BKZSAT
QUANTITY
CDR31BP151BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP151BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP151BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP151BKZSAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP151BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP151BKZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP151BKZSAT
RELAY SSR HI-SIDE 5-PENTAWATT datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
SUPPRESSOR ESD 30VDC 0402 HFREE datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 0.200 T/H datasheet.pdf
CABLE 24POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf