Vishay/Vitramon CDR31BP180BJZPAT
CDR31BP180BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP180BJZPAT
Brief Description
CAP CER 18PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP180BJZPAT.pdf
Availability of CDR31BP180BJZPAT
QUANTITY
CDR31BP180BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP180BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP180BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP180BJZPAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP180BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP180BJZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP180BJZPAT
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
REPLACED BY D2SW-3L1MS 125V datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 9.5X457.2MM RECT datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
500 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf