Vishay/Vitramon CDR31BP1R1BCZRAT
CDR31BP1R1BCZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP1R1BCZRAT
Brief Description
CAP CER 1.1PF 100V BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP1R1BCZRAT.pdf
Availability of CDR31BP1R1BCZRAT
QUANTITY
CDR31BP1R1BCZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP1R1BCZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP1R1BCZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP1R1BCZRAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP1R1BCZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP1R1BCZRAT Details Description
Related parts for CDR31BP1R1BCZRAT
IC MPU M680X0 10MHZ 68PGA datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 710MHZ 10VSSOP datasheet.pdf
DIGITAL OUTPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf