Vishay/Vitramon CDR31BP201BFZSAT
CDR31BP201BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP201BFZSAT
Brief Description
CAP CER 200PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP201BFZSAT.pdf
Availability of CDR31BP201BFZSAT
QUANTITY
CDR31BP201BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP201BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP201BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP201BFZSAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP201BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP201BFZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP201BFZSAT
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LOWPWR 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 1A DDPAK datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 9PS 22AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
ADC 10BIT 4CH 500KSPS 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf