Vishay/Vitramon CDR31BP220BFZSAT
CDR31BP220BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP220BFZSAT
Brief Description
CAP CER 22PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP220BFZSAT.pdf
Availability of CDR31BP220BFZSAT
QUANTITY
CDR31BP220BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP220BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP220BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP220BFZSAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP220BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP220BFZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP220BFZSAT
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
GDT 1300V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7.5A 230VAC 28VDC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 200MA 24V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL - J300 SERIES datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 6POS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf