Vishay/Vitramon CDR31BP220BKZPAT
CDR31BP220BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP220BKZPAT
Brief Description
CAP CER 22PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP220BKZPAT.pdf
Availability of CDR31BP220BKZPAT
QUANTITY
CDR31BP220BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP220BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP220BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP220BKZPAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP220BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP220BKZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP220BKZPAT
MOSFET N-CH 30V 13A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 16LLP datasheet.pdf
MILLING BIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER ADH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 590MA 580 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 16DRT datasheet.pdf
PLUG 45 DEG 508MM 6C MTG ENDS datasheet.pdf