Vishay/Vitramon CDR31BP221BFWSAT
CDR31BP221BFWSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP221BFWSAT
Brief Description
CAP CER 220PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP221BFWSAT.pdf
Availability of CDR31BP221BFWSAT
QUANTITY
CDR31BP221BFWSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP221BFWSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP221BFWSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP221BFWSAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP221BFWSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP221BFWSAT Details Description
Related parts for CDR31BP221BFWSAT
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 10LLP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight TSOT-23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.5A 96 MOHM SMD datasheet.pdf
IC ENERGY METERING 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
TV 7C 7#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 1% 1/3W 0603 datasheet.pdf