Vishay/Vitramon CDR31BP221BJZMAT
CDR31BP221BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP221BJZMAT
Brief Description
CAP CER 220PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP221BJZMAT.pdf
Availability of CDR31BP221BJZMAT
QUANTITY
CDR31BP221BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP221BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP221BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP221BJZMAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP221BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP221BJZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP221BJZMAT
IDC CABLE - HSR26S/AE26G/HSR26S datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 5V 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 28POS 1MM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A TO263-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 5E .6KV datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG N 50 OHM datasheet.pdf