Vishay/Vitramon CDR31BP221BJZPAT
CDR31BP221BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP221BJZPAT
Brief Description
CAP CER 220PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP221BJZPAT.pdf
Availability of CDR31BP221BJZPAT
QUANTITY
CDR31BP221BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP221BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP221BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP221BJZPAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP221BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP221BJZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP221BJZPAT
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 15POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 43K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 3POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6V 48W datasheet.pdf