Vishay/Vitramon CDR31BP270BFZMAT
CDR31BP270BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP270BFZMAT
Brief Description
CAP CER 27PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP270BFZMAT.pdf
Availability of CDR31BP270BFZMAT
QUANTITY
CDR31BP270BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP270BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP270BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP270BFZMAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP270BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP270BFZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP270BFZMAT
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RECEPT 70POS .100 R/A DUAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHT/GRY 100' datasheet.pdf
CABLE 8COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS datasheet.pdf