Vishay/Vitramon CDR31BP271BFZMAT
CDR31BP271BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP271BFZMAT
Brief Description
CAP CER 270PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP271BFZMAT.pdf
Availability of CDR31BP271BFZMAT
QUANTITY
CDR31BP271BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP271BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP271BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP271BFZMAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP271BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP271BFZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP271BFZMAT
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMB datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 24/28 BLACK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 34.2A TO-220F datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 20NS 28DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.05V 0.35A 6SON datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
LAPPING FILM SILICA 5.0" DIA datasheet.pdf
RES 98.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
DIODE FRED ULT FAST 200V SMB datasheet.pdf