Vishay/Vitramon CDR31BP330BJZMAT
CDR31BP330BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP330BJZMAT
Brief Description
CAP CER 33PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP330BJZMAT.pdf
Availability of CDR31BP330BJZMAT
QUANTITY
CDR31BP330BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP330BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP330BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP330BJZMAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP330BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP330BJZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP330BJZMAT
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 350MHZ 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 6A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 45MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
LED COB WHT 9MM 2700K 80CRI SMD datasheet.pdf