Vishay/Vitramon CDR31BP331BFZRAT
CDR31BP331BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP331BFZRAT
Brief Description
CAP CER 330PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP331BFZRAT.pdf
Availability of CDR31BP331BFZRAT
QUANTITY
CDR31BP331BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP331BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP331BFZRAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP331BFZRAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP331BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP331BFZRAT Details Description
Related parts for CDR31BP331BFZRAT
CAP CER 4700PF 3KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 7/32" 3.03" datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
RES 1.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 50 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
PERMANENT SPLICE datasheet.pdf
MALE TERMINATION FUS. LINK - 80 datasheet.pdf
FUSE 5A 660V datasheet.pdf