Vishay/Vitramon CDR31BP331BKZPAT
CDR31BP331BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP331BKZPAT
Brief Description
CAP CER 330PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP331BKZPAT.pdf
Availability of CDR31BP331BKZPAT
QUANTITY
CDR31BP331BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP331BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP331BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP331BKZPAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP331BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP331BKZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP331BKZPAT
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC AXIAL datasheet.pdf
IC TX LVDS FPD 24BIT 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN SSL 4POS IDC datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
VANDAL RESISTANT LED PMI YELLOW datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE ARROW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 55W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf