Vishay/Vitramon CDR31BP360BJZPAT
CDR31BP360BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP360BJZPAT
Brief Description
CAP CER 36PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP360BJZPAT.pdf
Availability of CDR31BP360BJZPAT
QUANTITY
CDR31BP360BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP360BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP360BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP360BJZPAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP360BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP360BJZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP360BJZPAT
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT ALT PN MBF5B datasheet.pdf
HEADER 34POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
ADAPTER 208-FPBGA ISPGDX128 datasheet.pdf
RES 715 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
ACCY MISC FRL BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf